Bardzo często stan zdrowotny nie pozwala na wyjście z domu (złe samopoczucie, osłabienie, trwająca biegunka czy wymioty). W takich i innych sytuacjach warto jest pamiętać o możliwości uzyskania zwolnienia lekarskiego przez Internet (e-ZLA). Gdzie można otrzymać elektroniczne L4? Sprawdź!

Przede wszystkim należy zaobserwować swój stan zdrowia i stwierdzić czy nie mamy objawów poważniejszej choroby, jak aktualnie panujący w kraju koronawirus COVID-19.

Objawy COVID-19:

  • Wysoka temperatura
  • Suchy kaszel
  • Bóle mięśni i stawów
  • Bóle głowy
  • Duszności
  • Biegunka

To są podstawowe objawy, które mocno powinny nas zmartwić. Jeśli jednak one nas nie dotyczą, a nie jesteśmy w stanie wyjść z domu, warto postawić na elektroniczne L4 czyli e-zwolnienie (e-ZLA).

W tym celu utworzona została specjalna strona internetowa, na której w łatwy sposób można uzyskać zwolnienia lekarskie przez Internet. Po uiszczeniu opłaty, podaniu wymaganych danych i przesłaniu ich do weryfikacji uzyskujemy zwolnienie wystawione przez lekarza. To L4 (e-ZLA) wysyłane jest zarówno do pracodawcy jak i ZUS-u. To doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z mocnym osłabieniem, trwającą biegunką czy wymiotami, które uniemożliwiają wyjście z domu.

Można również uiścić opłatę, a następnie skontaktować się telefonicznie z jednym z lekarzy dostępnych na stronie, który poza wystawieniem elektronicznego L4 udzieli również porady medycznej. To rozwiązanie dla osób, które chciałyby uzyskać dodatkowe porady, jak również e-receptę.

Pamiętaj, by zadbać o siebie i swoje otoczenie oraz pozostać w domu, monitorując swoje objawy.

FAQs – odpowiedzi na wątpliwości

Czy wszystkie dane są bezpieczne?
Oczywiście, na stronie w regulaminie ujęte są wszystkie zasady i jedną z nich jest ochrona danych osobowych.

Po co należy wpisać PESEL?
Zgodnie z wytycznymi dla druku e-ZLA PESEL jest konieczny do wystawienia elektronicznego zwolnienia lekarskiego.

Czy zwolnienie jest akceptowane przez ZUS?
E-ZLA jest wystawione przez Centrum Medyczne Revital Clinic znajdujące się rejestrze podmiotów medycznych i jest akceptowane w ZUSie.

Czy zwolnienie online jest legalne?
Uzyskane na stronie zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu jest w legalne i zgodne z prawem. Rozporządzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *